Κρανίδι: περίπατος Κισσαμικού 7-3 για το κύπελλο

Ένα υγιεινό ..περίπατο έκανε ο Κισσαμικός σήμερα στο Κρανίδι πετυχαίνοντας ευρεία νίκη 7-3 ( ! )επί της Ένωσης Ερμιονίδας.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη ήταν σαφώς ανώτερη στο β ημίχρονο ( 1-2 έληξε το πρώτο ) και πήρε πανηγυρική πρόκριση στους ομίλους του κυπέλλου.

Η τοπική Ένωση άντεξε ένα ημίχρονο , στο δεύτερο δέχτηκε δυο γρήγορα γκολ μέσα σε λίγα λεπτά ( 48- 55) και ..κατέρρευσε.
Για τους Χανιώτες τρία γκολ πέτυχε ο Αρναρέλλης και από ένα οι Σιμόν, Αποστολόπουλος, Ρίσκι και Μαντίμα.

Για την Ένωση σκοράρισαν οι Πούτσης, Τριμπόνιας και Μακρίδης ( πέναλτυ).

Διαιτητής ήταν ο Ανδριανός ( Αχαΐας) ενώ παρατηρητής του αγώνα ο άλλοτε ΄΄φονιάς΄΄ των γηπέδων Χρήστος Δημόπουλος που δραστηριοποιείται , διοικητικά, στην ΕΠΣ Ηλείας, στην ιδιαίτερη πατρίδα του.

Φωτο : Γιάννης Γαλανόπουλος