Ο Αήττητος Σπάτων 1-0 μέσα στην Τρίπολη τον Παναρκαδικό

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε στην Τρίπολη επί του Παναρκαδικού, ο ψυχωμένος Αήττητος Σπάτων, με τέρμα του Ανδριανού Μεγαλοοικονόμου, στο 87ο λεπτό της δραματικής αναμέτρησης.

Παρά την καθολική του εδαφική υπεροχή, ειδικά στο β μέρος, ο Παναρκαδικός δεν μπόρεσε να νικήσει τον εκπληκτικό τερματοφύλακα της ομάδας της Ανατολικής Αττικής, τον Γρηγόρη Στεφανίδη, που είχε σπουδαίες επεμβάσεις σ’ όλο σχεδόν το παιχνίδι.

Με μπροστάρη τον Στεφανίδη (κορυφαίος του αγώνα) και τις ουσιαστικές βοήθειες των κεντρικών αμυντικών του, ο Αήττητος, πήγε το παιχνίδι στο 0-0 και τελικά, έφτασε, στο τέλος και στο σημαντικό τρίποντο.

Εξάλλου, στο 84ο και στο 87ο λεπτό, είχε προειδοποιήσει, με δύο καλές ευκαιρίες (Δρίτσας, Γερόλυμος).

Οι γηπεδούχοι, είχαν 8 πολύ καλές στιγμές, το γκολ όμως δεν το … γεύθηκαν, αφού ο Στεφανίδης, όποτε χρειάστηκε, ήταν πάντα εκεί.

Επίσης, στο 19ο λεπτό, ο διαιτητής της αναμέτρησης Δημήτρης Κουρλός (Ευρυτανίας) δεν έδωσε πεντακάθαρο πέναλτι σε κράτημα του Δ. Γιουγκούδη απ’ τον Μεγαλοοικονόμου.

Απ’ τις ευκαιρίες των Τριπολιτσιωτών, αξίζει να αναφέρουμε αυτές του 10ο, του 27ου, του 46ου, του 50ο και του 67ο λεπτού.

Ήταν η 8η νίκη του Αήττητου.

Ο Παναρκαδικός, ότι έπαθε στο παιχνίδι με τη Ρόδο, το έπαθε και στο ματς με τον σοβαρό Αήττητο. Δεν σκόραρε και τελικά, το … πλήρωσε.

Ήταν η 6η φετινή ήττα. Στο παιχνίδι αυτό, έπαιξε και με ελλείψεις, κάτι που φάνηκε.