Οι ΄΄λύκοι΄΄ του Άργους …δάγκωσαν και τον Ασπρόπυργο 1-0

THN τρίτη σερί νίκη του έτυχε ο Παναργειακός στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής.

Οι ΄΄λύκοι΄΄ του Άργους νίκησαν σήμερα ,εντός έδρας, τον Ασπρόπυργο 1-0 στο ντέρμπι της αγωνιστικής και ΄΄συγκατοικούν ΄΄ με την Καλαμάτα στην κορυφή του 8ου ομίλου, έχοντας το απόλυτο, εννέα βαθμούς. Την Κυριακή μάλιστα ο Παναργειακός θα ταξιδέψει στην Καλαμάτα.
Στο σημερινό ματς οι ΄΄πράσινοι΄΄ του Άργους ήσαν σαφώς ανώτεροι και έχασαν πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ , κυρίως λόγω των εξαιρετικών επεμβάσεων του γκολκίπερ Κατσούλη.

Η ομάδα του Ασπροπύργου έδειξε ότι διαθέτει αξιόμαχο συγκρότημα , όμως επιθετικά ελάχιστες φορές απείλησε.

Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο Όμηρος Συρεγγέλας στο 2ο , μόλις, λεπτό της αναμέτρησης.

Πολύ καλός ήταν ο ( Αθηναίος ) διαιτητής Περράκης.

Οι  ΄΄λύκοι΄΄ του Άργους  …δάγκωσαν και τον Ασπρόπυργο 1-0

Στο ημίχρονο του αγώνα το Δ.Σ του Παναργειακού τίμησε τον παλαίμαχο τερματοφύλακα Νίκο Κωστάκη που αγωνίστηκε τη δεκαετία του 90 ενώ στη συνέχεια έπαιξε και σε Πανιώνιο, Ακράτητο και άλλες ομάδες Α και Β εθνικής.

Η βράβευση παλαιμάχων θα γίνεται σε κάθε εντός έδρας αγώνα του Παναργειακού.

Φωτο : Γιάννης Γαλανόπουλος